- Wiemy wszyscy, że w powiecie cieszyńskim nie brakuje ludzi utalentowanych, pracowitych i zdolnych, potrafiących zadziwić swoimi sportowymi wyczynami. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć, dzięki którym rozsławiacie powiat cieszyński w kraju i zagranicą. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek wspierają sport w naszym powiecie. Wszystkim Państwu życzę sił i dalszej determinacji w dążeniu do jak najlepszych wyników - powiedział Janusz Król, cieszyński starosta.
Zanim przystąpiono do nagradzania sportowców uhonorowane zostały szkoły powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2014/2015 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca. Nad tą rywalizacją od lat czuwa Tadeusz Glos – Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, który razem ze Starostą wręczył wyróżnienia dyrektorom i nauczycielom wychowania fizycznego najlepszych szkół.
Gratulacje odebrali także gospodarze gmin, które zwyciężyły we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2014/2015. Pierwsze miejsce zajęła gmina Skoczów, drugie miejsce zdobyła Brenna, a na trzeciej pozycji znalazła się Wisła. Głównym punktem uroczystości było wręczenie przez Starostę i Przewodniczącego Rady Powiatu Cieszyńskiego Andrzeja Baczę nagród finansowych za sukcesy sportowe w ubiegłym roku.
W gronie nagrodzonych znaleźli się:
1. Kajetan Kajetanowicz – zawodnik Automobilklubu Polskiego jest zwycięzcą klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski
2. Adam Tomiczek – zawodnik UKS „Wiraż” Cieszyn, został Wicemistrzem Europy w Motocrossie oraz Mistrzem Polski w Motocrossie w klasie MX2 Junior.
3. Paweł Szymkowski - zawodnik Cieszyńskiego Klubu Motorowego, zdobył tytuł Mistrza Europy w Enduro oraz Mistrza Polski w Superenduro.
4. Aleksander Zniszczoł – reprezentant Klubu Sportowego „Wisła”, skoczek narciarski, brał udział w Pucharze Świata ponadto wraz z drużyną zdobył Mistrzostwo Świata Juniorów w skokach narciarskich.
5. Kamil Bury – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna trenujący biegi narciarskie wywalczył złoty medal w biegu na 10 km stylem łyżwowym oraz drużynowo złoty medal w sprincie na 5 km stylem klasycznym na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Śląsk 2014.
6. Dominik Bury - zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna trenujący biegi narciarskie wywalczył złoty medal w biegu na 8 km stylem łyżwowym oraz drużynowo złoty medal w sprincie na 5 km stylem klasycznym.
Od 2010 roku Powiat przyznaje także nagrodę specjalną za całokształt działalności sportowej oraz promowanie regionu w kraju i zagranicą poprzez sport, którą w tym roku otrzymała Anna Stanieczek- utalentowana łuczniczka, reprezentantka Ludowego Klubu Sportowego „Orlik” z Goleszowa.
Laureaci Wyróżnienia Powiatu Cieszyńskiego w dziedzinie sportu za rok 2014.
1. Załoga w składzie Marcin Szeja oraz Jarosław Szeja - zdobyła Mistrzostwo Polski w rajdach samochodowych w klasie 6F oraz Wicemistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej.
2. Joachim Krężelok - reprezentant Integracyjnego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji „Start” Wisła zdobył mistrzostwo Polski w rzucie oszczepem, drugie miejsce w rzucie dyskiem drugie miejsce w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkoatletyce.
3. Piotr Brzózka – zawodnik pochodzący z Ustronia, członek grupy JBG-2 MTB Team został zwycięzcą Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w sprincie.
4. Jakub Macura – zawodnik Klubu Sportowego „Siatkarz Beskid”, trenujący siatkówkę plażową brał udział w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Chinach, w Mistrzostwach Świata w Portugalii, zdobył również III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów.
5. Mateusz Łysikowski - zawodnik Klubu Sportowego „Siatkarz Beskid”, trenujący siatkówkę plażową, na swym koncie ma udział w Mistrzostwach Świata w Portugalii i na Cyprze, udział w Mistrzostwach Europy we Włoszech w Siatkówce Plażowej oraz I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Siatkówce Plażowej.
6. Janusz Rokicki – reprezentant Klubu Sportowego MOSIR Cieszyn, zdobył dwa srebrne medale w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem na Mistrzostwach Europy oraz dwa złote medale na Mistrzostwach Polski w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.
7. Mirosław Madzia - reprezentant Klubu Sportowego MOSIR Cieszyn zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Europy w rzucie dyskiem, srebrny medal na Mistrzostwach Polski w pchnięciu kulą oraz brązowy medal na Mistrzostwach Polski w rzucie dyskiem.
8. Maria Juroszek – reprezentantka Klubu Sportowego MOSIR Cieszyn wywalczyła dwa złote medale, dwa brązowe oraz srebrny medal na Mistrzostwach Polski w siłowaniu na rękę ponadto zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Polski.
9. Drużyna Klubu Sportowego Shindo Cieszyn w składzie Wojciech Dorywała, Mateusz Bobrzyk i Aleksander Gorzelany - wywalczyła I miejsce w Kata drużynowo na Mistrzostwa Europy w Karate w Berlinie.
10. Drużyna Klubu Sportowego Shindo Cieszyn w składzie: Karolina Makarewicz, Patrycja Krzak, Patrycja Kądziałka- wywalczyła I miejsce Kata drużynowo na Mistrzostwa Europy w Karate w Berlinie.
11. Klaudia Szymańska – zawodniczka KS Shindo Cieszyn - zdobyła dwa razy brąz i złoto na Mistrzostwach Polski w karate oraz brązowy medal na Mistrzostwach Europy .
12. Piotr Szymala – trener i zawodnik KS Shindo Cieszyn – wywalczył I miejsce indywidualnie na Mistrzostwa Polski Karate oraz srebrny medal indywidualnie na Mistrzostwach Europy w Karate.
13. Adam Cieślar - zawodnik Klubu Sportowego „Wisła”, wywalczył Mistrzostwo Polski w Kombinacji Norweskiej, brał również udział w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, w Pucharze Świata oraz w Pucharze Kontynentalnym.
14. Piotr Żyła - zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, skoczek narciarski, wywalczył Mistrzostwo Polski w skokach, uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, oraz w Pucharze Świata.
15. Gabriel Chętnicki – zawodnik LKS Jastrząb Lipno, mieszkaniec Zebrzydowic, został Indywidualnym Mistrzem Czech , drużynowym Mistrz Czech oraz Drużynowym Mistrz Polski w Motocrossie.
16. Anna Chrapek – zawodniczka LKS „Beskid Brenna”, trenująca skiboby, zdobyła brązowy medal w Kombinacji na Mistrzostwach Świata w Austrii w kat. junior.
17. Grzegorz Wałga – mieszkaniec Cieszyna trenujący wyciskanie sztangi wywalczył I miejsce na Mistrzostwa Świata, I miejsce na Mistrzostwa Europy oraz I miejsce na Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi.
18. Szymon Niemiec – mieszkaniec Dzięgielowa zdobył III miejsce na Mistrzostwach Świata oraz I miejsce na Mistrzostwach Polski w MasWreslingu.
19. Przemysław Zawada – zawodnik MKS Istebna na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobył złoty medal w sprincie na 5 km stylem klasycznym.
20. Kamil Zygma – zawodnik RKS Cukrownik Chybie , trenujący gimnastykę sportową wywalczył I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz Wicemistrzostwo Polski Juniorów.
21. Mateusz Malina - mieszkaniec Ustronia, trenujący nurkowanie został rekordzistą świata w pływaniu na jednym oddechu pod wodą bez płetw , rekordzistą Polski w nurkowaniu przy użyciu jednego wdechu, uzyskał również tytuł basenowego Mistrza Polski.
22. Katarzyna Wąsek – Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe „Czantoria” – trenująca narciarstwo alpejskie, zdobyła II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Slalomie, II miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów, I miejsce w zawodach Fis w Finlandii oraz w Czechach.
23. Ireneusz Kopiec – reprezentant Stowarzyszenia Sportowego Niesłyszących MIG Gliwice, mieszkaniec Zebrzydowic, trenujący tenis stołowy, na Mistrzostwach Polski Niesłyszących w zdobył 2 x I miejsce i 2 x II miejsce.
24. Łukasz Kozielski – zawodnik klubu UKS Beskid Ustroń – na Halowych Mistrzostwach Polski Kadetów w tenisie ziemnym zdobył II miejsce oraz III miejsce na Mistrzostwach Polski Kadetów.
25. Małgorzata Błaszczyk – trenująca ju-jitsu, zawodniczka UKS Nakano Pogwizdów zdobywczyni III miejsca na Mistrzostwach Europy Juniorów w Ju - jitsu, III miejsca w Pucharze Świata Open Juniorów Ju – jitsu, I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów, oraz I i III miejsce w Pucharze Polski.
26. Martyna Kłoda – pochodząca z Pogwizdowa zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego SMS Łódź, trenująca siatkówkę plażową zdobyła V miejsce na Mistrzostwach Świata do lat 17 w Meksyku ponadto brała udział w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Portugalii.
Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?