Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wisła: W Konferencji Pokolenie 24 udział wzięło prawie 600 osób z całej Polski.

JAG
Prawie 600 osób z Polski i zagranicy przyjechało do Wisły, by wziąć udział w cyklu konferencji Pokolenie 24. - Nazwa Pokolenie 24 została zaczerpnięta z Psalmu 24. A ten cykl to seria konferencji przeznaczonych dla nowej generacji młodych chrześcijan - tłumaczą organizatorzy spotkania, które odbyło się w Hotelu Gołębiewski .

Wykłady poprowadzili Henryk i Alina Wieja z Ustronia, Jacek Weigl z Warszawy oraz Paweł Wieja z Ustronia. Swoimi historiami z życia podzielili się Sylwia Tomczyk oraz Łukasz Ząber (oboje z Ustronia).
Wszystkie wykłady Konferencji łączyła główna myśl - pragniemy być pokoleniem, które chce żyć w czystości serca. Prowadzący podkreślali, że w różnych sytuacjach, i w różnych miejscach są nasze serca są poddawane próbie. Nie tylko gromadzą informacje, ale wpływają na nasze decyzje. Wszystko, co oglądamy, czytamy, czego słuchamy, ma wpływ na nasze myśli, słowa, czyny. A w czasach, w których żyjemy, czyste i szczere serce jest szczególnie ważne.
- Sami nie jesteśmy w stanie przemienić naszych serc. Wystarczy jednak, że pozwolimy Bogu, aby je zmieniał i oczyszczał - zwracał uwagę Paweł Wieja, inicjator i założyciel misji Pokolenie 24
Gościem specjalnym był tym razem raper Jonatan Dj Yonas z zespołu Rymcerze, który między zaprezentowanymi utworami opowiadał, jak dzięki Bogu spełniają się jego marzenia, a jego życie jest pełne pasji.
Organizatorem spotkania była Chrześcijańska Fundacja Życie i Misja z Ustronia (ChFŻiM), międzywyznaniowa platforma współpracy oraz pomocy dla indywidualnych osób, grup, organizacji i kościołów. Fundacja powstała lutym 1990 roku. Jest organizacją społeczną, pozarządową, niedochodową. Realizuje różnorodne projekty, które mają na celu pomoc w odkrywaniu celu i sensu życia. Jej działalność skupia się na edukacji na temat dbania o dobro całego człowieka, wzmacnianiu relacji małżeńskich i rodzinnych, promowaniu zdrowego stylu życia w oparciu o biblijną koncepcję człowieka i działaniach prewencyjnych w zakresie patologii stylu życia, uzależnień.
Kolejna konferencja Pokolenie 24 planowana jest w kwietniu 2012 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ustron.naszemiasto.pl Nasze Miasto