Wyniki wyborów do sejmiku województwa śląskiego z okręgu nr 1
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 do sejmiku województwa śląskiego z okręgu nr 1.
Którzy kandydaci zebrali największą liczbę głosów? Poniżej przedstawiamy wyniki głosowania.
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CHRZĄSZCZ Jan Stanisław: pozycja 1 : 4,16% (89 303 głosów)
- KAWULOK Jan: pozycja 2 : 4,16% (89 303 głosów)
- BACZYŃSKI Stanisław Bronisław: pozycja 3 : 4,16% (89 303 głosów)
- ŻAK Ewa Teresa: pozycja 4 : 4,16% (89 303 głosów)
- FURCZYK Ireneusz Tomasz: pozycja 5 : 4,16% (89 303 głosów)
- CIEŚLAR Maria Franciszka: pozycja 6 : 4,16% (89 303 głosów)
- RUKASZ Urszula: pozycja 7 : 4,16% (89 303 głosów)
- PINDEL Małgorzata: pozycja 8 : 4,16% (89 303 głosów)
- BIEGUN Agnieszka Magdalena: pozycja 9 : 4,16% (89 303 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- WIEWIÓRA Ireneusz: pozycja 1 : 0,87% (18 718 głosów)
- RAKSZAWSKI Adam Jarosław: pozycja 2 : 0,87% (18 718 głosów)
- WENGLORZ Julia Michalina: pozycja 3 : 0,87% (18 718 głosów)
- CIEŚLAR Janusz Jacek: pozycja 4 : 0,87% (18 718 głosów)
- ŁOSKOT Iwona Izabela: pozycja 5 : 0,87% (18 718 głosów)
- TINSCHERT Łukasz Henryk: pozycja 6 : 0,87% (18 718 głosów)
- ŁABUDEK Zofia Maria: pozycja 7 : 0,87% (18 718 głosów)
- ŚWIERGAŁA Łukasz Stanisław: pozycja 8 : 0,87% (18 718 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- JARCO Jacek Adam: pozycja 1 : 1,32% (28 398 głosów)
- KARPETA Robert Paweł: pozycja 2 : 1,32% (28 398 głosów)
- WIERZBOWSKA Danuta: pozycja 3 : 1,32% (28 398 głosów)
- JANKOWSKI Remigiusz Andrzej: pozycja 4 : 1,32% (28 398 głosów)
- FERUGA Joanna Mirosława: pozycja 5 : 1,32% (28 398 głosów)
- BUŁKA Konrad Grzegorz: pozycja 6 : 1,32% (28 398 głosów)
- PUTYRA Julia Aleksandra: pozycja 7 : 1,32% (28 398 głosów)
- CIEŚLAR Sylwia Anna: pozycja 8 : 1,32% (28 398 głosów)
- PINDEL Mateusz Józef: pozycja 9 : 1,32% (28 398 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- ZOŃ Adam Jan: pozycja 1 : 0,81% (17 331 głosów)
- TYRNA Leszek: pozycja 2 : 0,81% (17 331 głosów)
- ZIEGLER-CHAMIELEC Anita Kornelia: pozycja 3 : 0,81% (17 331 głosów)
- GĘGA Lidia Maria: pozycja 4 : 0,81% (17 331 głosów)
- MAJCHROWSKA Marzena Barbara: pozycja 5 : 0,81% (17 331 głosów)
- LUKAS Tomasz Mirosław: pozycja 6 : 0,81% (17 331 głosów)
- OGRODZKA Paulina Magdalena: pozycja 7 : 0,81% (17 331 głosów)
- GWIZDOŃ Piotr Andrzej: pozycja 8 : 0,81% (17 331 głosów)
- KOPERSKI Przemysław Adam: pozycja 9 : 0,81% (17 331 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- RYPLEWICZ Rafał Paweł: pozycja 1 : 3,48% (74 745 głosów)
- SZAREK Marcin Edward: pozycja 2 : 3,48% (74 745 głosów)
- TWARDZIK Katarzyna: pozycja 3 : 3,48% (74 745 głosów)
- GAŁUSZKA Dorota: pozycja 4 : 3,48% (74 745 głosów)
- MAŚLANKA Hubert Zbigniew: pozycja 5 : 3,48% (74 745 głosów)
- PIJANOWSKI Jerzy Marcin: pozycja 6 : 3,48% (74 745 głosów)
- KUPCZAK-WIŚNIOWSKA Bogusława Danuta: pozycja 7 : 3,48% (74 745 głosów)
- CIEŚLAR Andrzej: pozycja 8 : 3,48% (74 745 głosów)
- DOMAGAŁA Ewelina Urszula: pozycja 9 : 3,48% (74 745 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”:
- LIPKOWSKI Łukasz Robert: pozycja 1 : 0,25% (5 446 głosów)
- STOCHEL-HACAŚ Magdalena Helena: pozycja 2 : 0,25% (5 446 głosów)
- JĘDRALCZYK Monika Klaudia: pozycja 3 : 0,25% (5 446 głosów)
- TOMZIK Natalia Weronika: pozycja 4 : 0,25% (5 446 głosów)
- SZAREK Piotr Jan: pozycja 5 : 0,25% (5 446 głosów)
KOMITET WYBORCZY INICJATYWA OBYWATELSKA POWIATU TARNOGÓRSKIEGO:
- MOCZEK Adam Jan: pozycja 1 : 0,09% (2 003 głosów)
- SZYMCZYKIEWICZ Justyna Anna: pozycja 2 : 0,09% (2 003 głosów)
- JAUERNIK Iwona Magdalena: pozycja 3 : 0,09% (2 003 głosów)
- KIELAR Przemysław Tomasz: pozycja 4 : 0,09% (2 003 głosów)
- JANAS Izabela Aniela: pozycja 5 : 0,09% (2 003 głosów)
- WĘGRZYNOWSKI Jakub Stefan: pozycja 6 : 0,09% (2 003 głosów)
- BOŻEK Bernadeta Stefania: pozycja 7 : 0,09% (2 003 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH OBRONY POLSKI:
- POLLAK Rajmund Henryk: pozycja 1 : 0,13% (2 763 głosów)
- WIECZOREK Krystyna Teresa: pozycja 2 : 0,13% (2 763 głosów)
- BACZA Andrzej Józef: pozycja 3 : 0,13% (2 763 głosów)
- DUDEK Violetta Danuta: pozycja 4 : 0,13% (2 763 głosów)
- KUDRYS Sławomir Paweł: pozycja 5 : 0,13% (2 763 głosów)
KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD:
- STOLARCZYK Małgorzata Halina: pozycja 1 : 0,08% (1 659 głosów)
- KARPETA Sebastian Zbigniew: pozycja 2 : 0,08% (1 659 głosów)
- ADAMIEC Martyna Elżbieta: pozycja 3 : 0,08% (1 659 głosów)
- GÓRSKA Maria Barbara: pozycja 4 : 0,08% (1 659 głosów)
- DURTAN Tomasz: pozycja 5 : 0,08% (1 659 głosów)
KOMITET WYBORCZY ŚLONZOKI RAZEM:
- JURANEK Grzegorz Zbigniew: pozycja 1 : 0,08% (1 790 głosów)
- SWACZYNA Grażyna Gabriela: pozycja 2 : 0,08% (1 790 głosów)
- SZCZYRBA Krzysztof Grzegorz: pozycja 3 : 0,08% (1 790 głosów)
- PUSTELNIK Klaudia Anna: pozycja 4 : 0,08% (1 790 głosów)
- KRAWCZYK Aldona Aleksandra: pozycja 5 : 0,08% (1 790 głosów)
KOMITET WYBORCZY RUCH NAPRAWY POLSKI:
- BŁACHUT Anita Izabela: pozycja 1 : 0,07% (1 400 głosów)
- HRABOWSKA Maria Tatiana: pozycja 2 : 0,07% (1 400 głosów)
- RAJKOWSKI Marek Juliusz: pozycja 3 : 0,07% (1 400 głosów)
- STARYPAN Edward: pozycja 4 : 0,07% (1 400 głosów)
- ZIMOŃSKA Halina Ewa: pozycja 5 : 0,07% (1 400 głosów)
- JEGLIKOWSKA Hanna: pozycja 6 : 0,07% (1 400 głosów)
- KACZMAREK Zbigniew Piotr: pozycja 7 : 0,07% (1 400 głosów)
KOMITET WYBORCZY NORMALNY KRAJ:
- MATLAKIEWICZ Katarzyna Lidia: pozycja 1 : 0,08% (1 810 głosów)
- MAZUR Ryszard: pozycja 2 : 0,08% (1 810 głosów)
- GORYL Klaudia Julia: pozycja 3 : 0,08% (1 810 głosów)
- MIERZWA Janina: pozycja 4 : 0,08% (1 810 głosów)
- KĘDZIERSKI Krzysztof Piotr: pozycja 5 : 0,08% (1 810 głosów)
KOMITET WYBORCZY RUCH AUTONOMII ŚLĄSKA:
- GIERTLER Łukasz Antoni: pozycja 1 : 0,09% (1 997 głosów)
- MICHAŁEK Maksymilian Piotr: pozycja 2 : 0,09% (1 997 głosów)
- POHL Andrzej Józef: pozycja 3 : 0,09% (1 997 głosów)
- MUREK Aleksander Maksymilian: pozycja 4 : 0,09% (1 997 głosów)
- SZULC Grażyna Urszula: pozycja 5 : 0,09% (1 997 głosów)
- SZEWCZYK Joanna Barbara: pozycja 6 : 0,09% (1 997 głosów)
- PAJĄK Ilona Maria: pozycja 7 : 0,09% (1 997 głosów)
- MARCZYŃSKI Radosław Paweł: pozycja 8 : 0,09% (1 997 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?