Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu słupskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu słupskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu słupskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PAWŁOWSKI Zbigniew Paweł: pozycja 1 : 3,44% (1 810 głosów)
- SPIEREWKA-SPICA Mariola: pozycja 2 : 3,44% (1 810 głosów)
- MOSKAL Ryszard Jerzy: pozycja 3 : 3,44% (1 810 głosów)
- CZARNOTA Katarzyna Emilia: pozycja 4 : 3,44% (1 810 głosów)
- STARANOWICZ Mateusz Piotr: pozycja 5 : 3,44% (1 810 głosów)
- KOBYLARZ Maria: pozycja 6 : 3,44% (1 810 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MAŁEK Artur Jan: pozycja 1 : 2,91% (1 530 głosów)
- PIETRZAK Anna Grażyna: pozycja 2 : 2,91% (1 530 głosów)
- KWAŚNIEWSKA-SUDA Agnieszka: pozycja 3 : 2,91% (1 530 głosów)
- SYPUŁA Joanna: pozycja 4 : 2,91% (1 530 głosów)
- MADURAJSKI Arkadiusz Andrzej: pozycja 5 : 2,91% (1 530 głosów)
- LENCZEWSKA Dorota: pozycja 6 : 2,91% (1 530 głosów)
- BASARAB Piotr Wojciech: pozycja 7 : 2,91% (1 530 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWY SAMORZĄD:
- BASIAK Joanna Aleksandra: pozycja 1 : 2,65% (1 393 głosów)
- CYRNY Bogusław: pozycja 2 : 2,65% (1 393 głosów)
- HEWUSZ Kalina Honorata: pozycja 3 : 2,65% (1 393 głosów)
- NASTAŁY Łukasz Henryk: pozycja 4 : 2,65% (1 393 głosów)
- ŻUKOWSKA Agnieszka Karolina: pozycja 5 : 2,65% (1 393 głosów)
- ZAJĄC Robert Grzegorz: pozycja 6 : 2,65% (1 393 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNOŚĆ POWIATU SŁUPSKIEGO:
- JARZMICKI Marcin: pozycja 1 : 0,68% (355 głosów)
- ROLA Agnieszka: pozycja 2 : 0,68% (355 głosów)
- CHERCZYŃSKA Katarzyna Magdalena: pozycja 3 : 0,68% (355 głosów)
- ZIEMIANOWICZ Andrzej Marek: pozycja 4 : 0,68% (355 głosów)
- GRZYBEK Tomasz: pozycja 5 : 0,68% (355 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU SŁUPSKIEGO:
- KOWALCZYK Marcin: pozycja 1 : 5,67% (2 982 głosów)
- GRABOWSKI Grzegorz Andrzej: pozycja 2 : 5,67% (2 982 głosów)
- KICZMACHOWSKI Grzegorz: pozycja 3 : 5,67% (2 982 głosów)
- TETERKA Renata Maria: pozycja 4 : 5,67% (2 982 głosów)
- SZYBUT Roma Magdalena: pozycja 5 : 5,67% (2 982 głosów)
- HINCA Sławomir: pozycja 6 : 5,67% (2 982 głosów)
- AWCHIMIENI Karolina Maria: pozycja 7 : 5,67% (2 982 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu słupskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ZAWADA Andrzej Robert: pozycja 1 : 4,34% (1 855 głosów)
- BOJAROJĆ Ryszard Kazimierz: pozycja 2 : 4,34% (1 855 głosów)
- ŚWIĄDER Teresa: pozycja 3 : 4,34% (1 855 głosów)
- MIELEWCZYK Wojciech Jacek: pozycja 4 : 4,34% (1 855 głosów)
- ŚWIĘTORECKA Daria: pozycja 5 : 4,34% (1 855 głosów)
- CHMIELEWSKA Mariola: pozycja 6 : 4,34% (1 855 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WIELEBSKI Arkadiusz: pozycja 1 : 4,3% (1 839 głosów)
- STEFANOWSKA Ewa Irena: pozycja 2 : 4,3% (1 839 głosów)
- KOS Justyna Anna: pozycja 3 : 4,3% (1 839 głosów)
- GŁOWACKI Robert Andrzej: pozycja 4 : 4,3% (1 839 głosów)
- WŁODARSKA-KOSZUTOWSKA Gabryela: pozycja 5 : 4,3% (1 839 głosów)
- MIKOŁAJCZAK Marek Henryk: pozycja 6 : 4,3% (1 839 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWY SAMORZĄD:
- MAY Danuta Lilia: pozycja 1 : 2,57% (1 100 głosów)
- PISKOROWSKA Monika Dominika: pozycja 2 : 2,57% (1 100 głosów)
- DIEMIENTIEW Grzegorz Artur: pozycja 3 : 2,57% (1 100 głosów)
- ANTONOWSKA Wioletta: pozycja 4 : 2,57% (1 100 głosów)
- WYSOCZAŃSKI Daniel Jerzy: pozycja 5 : 2,57% (1 100 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNOŚĆ POWIATU SŁUPSKIEGO:
- TYMECKI Konrad Karol: pozycja 1 : 2,82% (1 207 głosów)
- ŻMUDA Paweł: pozycja 2 : 2,82% (1 207 głosów)
- KOS Anna Zofia: pozycja 3 : 2,82% (1 207 głosów)
- GŁOWACKA Beata Katarzyna: pozycja 4 : 2,82% (1 207 głosów)
- GREGORCZYK Marta Barbara: pozycja 5 : 2,82% (1 207 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU SŁUPSKIEGO:
- JANUSEWICZ Teresa: pozycja 1 : 3,53% (1 511 głosów)
- LIPCZYŃSKA Joanna Barbara: pozycja 2 : 3,53% (1 511 głosów)
- LESIECKI Zdzisław: pozycja 3 : 3,53% (1 511 głosów)
- WALACH Agnieszka Iwona: pozycja 4 : 3,53% (1 511 głosów)
- GRZYBOWSKI Janusz: pozycja 5 : 3,53% (1 511 głosów)
- GONERA Paweł Marceli: pozycja 6 : 3,53% (1 511 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu słupskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PATYNOWSKI Kamil: pozycja 1 : 3,22% (1 072 głosów)
- NOWAK Renata Jolanta: pozycja 2 : 3,22% (1 072 głosów)
- ZAMĘCKA Urszula Anetta: pozycja 3 : 3,22% (1 072 głosów)
- POCZĄTKO Adam Ryszard: pozycja 4 : 3,22% (1 072 głosów)
- WARCZACHOWSKI Mirosław Józef: pozycja 5 : 3,22% (1 072 głosów)
- SASIUK Dorota Ewa: pozycja 6 : 3,22% (1 072 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KAMIŃSKI Wiesław Adam: pozycja 1 : 5,19% (1 728 głosów)
- POLENCEUSZ Elżbieta Barbara: pozycja 2 : 5,19% (1 728 głosów)
- WAWRZYNIAK Katarzyna Helena: pozycja 3 : 5,19% (1 728 głosów)
- KACZMAROWSKA Malwina Anna: pozycja 4 : 5,19% (1 728 głosów)
- CIOS Tomasz Ryszard: pozycja 5 : 5,19% (1 728 głosów)
- WINSZTAL Sebastian Jerzy: pozycja 6 : 5,19% (1 728 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWY SAMORZĄD:
- KOŁTUN Marek Konstanty: pozycja 1 : 2,71% (902 głosów)
- MARKIEWICZ Czesława Stefania: pozycja 2 : 2,71% (902 głosów)
- CZERWIAKOWSKI Filip Aleksander: pozycja 3 : 2,71% (902 głosów)
- NOSAL Paweł Tomasz: pozycja 4 : 2,71% (902 głosów)
- NOWICKA Bogusława Helena: pozycja 5 : 2,71% (902 głosów)
- SEXTON Sylwia: pozycja 6 : 2,71% (902 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNOŚĆ POWIATU SŁUPSKIEGO:
- KAMIŃSKI Zbigniew: pozycja 1 : 2,2% (733 głosów)
- MUCHA Łukasz Bartosz: pozycja 2 : 2,2% (733 głosów)
- LENART Iwona Małgorzata: pozycja 3 : 2,2% (733 głosów)
- ZIEMIANOWICZ Anna Ewa: pozycja 4 : 2,2% (733 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU SŁUPSKIEGO:
- KOŁODZIEJSKI Zdzisław: pozycja 1 : 4,08% (1 358 głosów)
- SZOSTAKIEWICZ Aldona Maria: pozycja 2 : 4,08% (1 358 głosów)
- KUL Magdalena Aneta: pozycja 3 : 4,08% (1 358 głosów)
- STASZEWSKI Andrzej: pozycja 4 : 4,08% (1 358 głosów)
- SMAGIEŁ Grażyna Zofia: pozycja 5 : 4,08% (1 358 głosów)
- MIECZNIKOWSKI Dariusz Stanisław: pozycja 6 : 4,08% (1 358 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu słupskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- STOLARCZYK Piotr Paweł: pozycja 1 : 2,61% (1 073 głosów)
- DYRMO Grzegorz Czesław: pozycja 2 : 2,61% (1 073 głosów)
- ZEFERT Jan: pozycja 3 : 2,61% (1 073 głosów)
- ULRYCH Stanisław Kazimierz: pozycja 4 : 2,61% (1 073 głosów)
- PUSTKOWIAK Aleksandra: pozycja 5 : 2,61% (1 073 głosów)
- URBANOWICZ Aleksandra Helena: pozycja 6 : 2,61% (1 073 głosów)
- KORYCIAK Helena: pozycja 7 : 2,61% (1 073 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZIÓŁKOWSKA Dorota Izabela: pozycja 1 : 4,05% (1 663 głosów)
- KOWALIK Kamila Anna: pozycja 2 : 4,05% (1 663 głosów)
- PLUTOWSKI Jacek Romuald: pozycja 3 : 4,05% (1 663 głosów)
- SIKORSKI Krzysztof Zdzisław: pozycja 4 : 4,05% (1 663 głosów)
- FURTAK Małgorzata Zofia: pozycja 5 : 4,05% (1 663 głosów)
- MADEJSKI Jacek Marcin: pozycja 6 : 4,05% (1 663 głosów)
- CZELEWICZ Ernest Józef: pozycja 7 : 4,05% (1 663 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNOŚĆ POWIATU SŁUPSKIEGO:
- ZIEMIANOWICZ Sławomir Aleksander: pozycja 1 : 1,89% (777 głosów)
- SZYMAŃSKA Alicja Grażyna: pozycja 2 : 1,89% (777 głosów)
- JANAS Marta Romualda: pozycja 3 : 1,89% (777 głosów)
- KRUMPLEWSKA Dorota Janina: pozycja 4 : 1,89% (777 głosów)
- BATÓG Marcin Grzegorz: pozycja 5 : 1,89% (777 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU SŁUPSKIEGO:
- LISOWSKI Paweł Michał: pozycja 1 : 6,27% (2 573 głosów)
- HENDRYK Ryszard Ignacy: pozycja 2 : 6,27% (2 573 głosów)
- WOJTASZEK Andrzej: pozycja 3 : 6,27% (2 573 głosów)
- ŁUCZAK Julita Maria: pozycja 4 : 6,27% (2 573 głosów)
- WISMONT Renata Elżbieta: pozycja 5 : 6,27% (2 573 głosów)
- PAWLICKI Jan Wiesław: pozycja 6 : 6,27% (2 573 głosów)
- PAZDA-POZORSKA Małgorzata Irena: pozycja 7 : 6,27% (2 573 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu słupskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NOWIŃSKA Samanta Maria: pozycja 1 : 4,65% (1 023 głosów)
- WAŃTUCHOWICZ Anna Marta: pozycja 2 : 4,65% (1 023 głosów)
- BEDNARCZYK Henryk Stanisław: pozycja 3 : 4,65% (1 023 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- CERKOWSKA-MARKIEWICZ Adriana Teresa: pozycja 1 : 8,79% (1 935 głosów)
- ZAGRODZKI Ireneusz Adam: pozycja 2 : 8,79% (1 935 głosów)
- KORNILUK Jolanta Renata: pozycja 3 : 8,79% (1 935 głosów)
- KRAWCZYK Łukasz: pozycja 4 : 8,79% (1 935 głosów)
- BRZÓSKA Adam Piotr: pozycja 5 : 8,79% (1 935 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWY SAMORZĄD:
- MADEJCZYK Barbara Ewa: pozycja 1 : 3,08% (679 głosów)
- KARAŚ Maciej Andrzej: pozycja 2 : 3,08% (679 głosów)
- KRAWCZYK Jadwiga: pozycja 3 : 3,08% (679 głosów)
- SZPOT Krzysztof Ireneusz: pozycja 4 : 3,08% (679 głosów)
- SZREDER Radosław Andrzej: pozycja 5 : 3,08% (679 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU SŁUPSKIEGO:
- OLECH Jan: pozycja 1 : 5,34% (1 176 głosów)
- PELA Hanna: pozycja 2 : 5,34% (1 176 głosów)
- ŚWIEBODA Teresa Stefania: pozycja 3 : 5,34% (1 176 głosów)
- TYSZKIEWICZ Andrzej: pozycja 4 : 5,34% (1 176 głosów)
- ROKOSZ Edward: pozycja 5 : 5,34% (1 176 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jakie zadania pełni rada powiatu?
Rada powiatu w Polsce pełni bardzo istotną rolę w samorządzie terytorialnym. Jej zadania obejmują szeroki zakres działań. Zalicza się do nich m.in.:
- uchwalanie budżetu powiatu
- decydowanie o organizacji oświaty, służby zdrowia, pomocy społecznej
- planowanie i koordynowanie inwestycji publicznych na terenie powiatu
- nadzór nad jednostkami organizacyjnymi powiatu
- przyjmowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów, które nie są objęte planami gminnymi
- współpraca z gminami na terenie powiatu w zakresie rozwoju regionalnego
Może Cię zainteresować
Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?